A tento poznáte?

Autor: Juro Chromiak | 5.3.2011 o 11:43 | (upravené 5.3.2011 o 12:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  139x

Isto každý z vás zachytil či už v internetových a „zastaralých“ tlačových alebo televíznych médiách kauzy zabudnutia služobnej zbrane... Príde autobusár za policajtom so samopalom v ruke a pýta sa ho: "Prosím vás, nie je toto vaše?" A policajt mu na to: "Nie vďaka, ja som svoj stratil"

(Ne)zodpovednosť slovenskej polície v poslednej dobe dostala riadne na frak. Dva prípady zabudnutej automatickej zbrane v Žiline a v Bratislave ukázali, aká veľká je zodpovednosť nášho "orgánu" pri výkone svojej funkcie. Aktéri oboch prípadov síce dostanú disciplinárne tresty, no je to dosť? Budú dostatočne stačiť dva strašiaky v poli "päťdesiatosmičiek" na to, aby odlákali potencionálne vrany v podaní ďalších voux pais? Uvidíme.


Sú vôbec potrebné?Jedna z najskloňovanejších otázok v radoch polície a nie len tej je, či je samopal vzor 58, nezbytnou súčasťou výbavy radového policajta. Áno, všetci dobre vieme čo sa minulého roku stalo v Devínskej novej Vsi. Áno všetci dobre vieme čo sa deje vo svete, no je možné aby jeden prípad streľby spôsobil, nedajbože pri najhoršom scenári, smrť nevinného civilistu kvôli nezodpovednosti jednotlivca z radov polície? A myslím si, že sa politických protestov proti Ficovi na(ne)šťastie obávať nemusíme. Súhlasím s tým aby zásahové jednotky mali brokovnice a 58-čky, no ako ukázali nedávne skúsenosti s nosením zbrane, doslova, medzi civilistami, nikdy nie je stopercentne isté, či sa policajt na stanicu vráti so samopalom, ktorý si ráno vyzdvihol.Je otázne, ako sa táto situácia nakoniec vyrieš. Je viac než isté, že ako odstrašujúce príklady pre zvažovanie nosenia služobnej zbrane, príslušníci zapôsobia, viac než excelentne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská: Dlžoby už bránia ľuďom zamestnať sa

Dať druhú šancu zadlženým je v slušnej demokratickej krajine štandardom, myslí si ministerka spravodlivosti (rozhovor).

ŠPORT

Šokoval gestom, hrá sebecky. Ronaldo nadáva spoluhráčom

V španielskej lige dal iba dva góly.

KOMENTÁRE

Fico chce nasadiť Smeru ľudskú tvár. Pre ľudí, či pre svojich?

V štáte, kde páchatelia unikajú pred trestom a politici pre zodpovednosťou?


Už ste čítali?