A tento poznáte?

Autor: Juro Chromiak | 5.3.2011 o 11:43 | (upravené 5.3.2011 o 12:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  148x

Isto každý z vás zachytil či už v internetových a „zastaralých“ tlačových alebo televíznych médiách kauzy zabudnutia služobnej zbrane... Príde autobusár za policajtom so samopalom v ruke a pýta sa ho: "Prosím vás, nie je toto vaše?" A policajt mu na to: "Nie vďaka, ja som svoj stratil"

(Ne)zodpovednosť slovenskej polície v poslednej dobe dostala riadne na frak. Dva prípady zabudnutej automatickej zbrane v Žiline a v Bratislave ukázali, aká veľká je zodpovednosť nášho "orgánu" pri výkone svojej funkcie. Aktéri oboch prípadov síce dostanú disciplinárne tresty, no je to dosť? Budú dostatočne stačiť dva strašiaky v poli "päťdesiatosmičiek" na to, aby odlákali potencionálne vrany v podaní ďalších voux pais? Uvidíme.


Sú vôbec potrebné?Jedna z najskloňovanejších otázok v radoch polície a nie len tej je, či je samopal vzor 58, nezbytnou súčasťou výbavy radového policajta. Áno, všetci dobre vieme čo sa minulého roku stalo v Devínskej novej Vsi. Áno všetci dobre vieme čo sa deje vo svete, no je možné aby jeden prípad streľby spôsobil, nedajbože pri najhoršom scenári, smrť nevinného civilistu kvôli nezodpovednosti jednotlivca z radov polície? A myslím si, že sa politických protestov proti Ficovi na(ne)šťastie obávať nemusíme. Súhlasím s tým aby zásahové jednotky mali brokovnice a 58-čky, no ako ukázali nedávne skúsenosti s nosením zbrane, doslova, medzi civilistami, nikdy nie je stopercentne isté, či sa policajt na stanicu vráti so samopalom, ktorý si ráno vyzdvihol.Je otázne, ako sa táto situácia nakoniec vyrieš. Je viac než isté, že ako odstrašujúce príklady pre zvažovanie nosenia služobnej zbrane, príslušníci zapôsobia, viac než excelentne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?